...

Ke štítům východu PDF Stažení

Ke štítům východu PDF Stažení

Ke štítům východu Kleslo Michal

První a zatím jediná ucelená kniha nejen v češtině, která pojednává o historii objevování a dobývání vrcholů v Asii mimo Himalájí. Dosud na toto téma nebyla publikována žádná kniha.

Začínáme na tureckém Araratu a přes hory na Kavkaze (Elbrus a další) a Altaji se dostaneme na střechu světa, kde v soustavě pohoří Ťan Šan, Pamír a Hindúkuš zamíříme na vrcholy jako je štít Komunismu nebo pik Lenina. Budeme se zde pohybovat po Číně, Afghánistánu, Kyrgyzstánu či Tádžikistánu.

Nejstarší výstupy se odehrály v první polovině devatenáctého století a poslední velké kopce byly zdolány teprve před méně než čtyřiceti lety. Začínáme v systému Britského Impéria a Ruského samoděržaví, posuneme se přes dobu Sovětského svazu až do komunistické Číny či sekulárního Afghánistánu 60. let.

Kniha je doplněna dobovými fotografiemi i mapkami. Chystá se i překlad do jiných jazyků.

Kniha Ke štítům východu autorem Kleslo Michal je volně dostupná jako soubor PDF na netiketa.malujemeshankou.cz. Zde můžete ušetřit peníze a stáhnout je zdarma v oblasti stahování. Jednoduše klikněte na níže uvedený odkaz a stáhněte si soubor PDF z Ke štítům východu.


Ke štítům východu: Podrobnosti knihy

Název knihyKe štítům východu
JazykČesky
ISBN978-8090694026
AutorKleslo Michal
Dostupné formátyPDF, EPUB, MOBI, iBOOKS, AZW, MP3
Velikost souboru15.05Mb
294
Datum vydání2018/10/15
Stahování720

Související příspěvky